Штучний інтелект може навмисно імітувати дитячий розум

Останні дослідження свідчить про нову еру в розвитку штучного інтелекту, де нейронні мережі можуть не просто вирішувати складні завдання, але й приховувати свою справжню інтелектуальну потужність. Нове дослідження від науковців показує, що штучний інтелект може імітувати видимість меншого розуму ніж тим, яким володіє насправді.

Згідно зі заявою Анни Маклової, головного автора дослідження, опублікованої в журналі PLOS One, результати дослідження показали, що штучний інтелект може не лише імітувати етапи мовного навчання, як у дітей, але й виявляти здатність до вираження розумових здібностей, що характерні для цих етапів.

Дослідження проводилося дослідницькою командою з Гумбольдтівського університету та Чеського університету в Празі, які досліджували, чи можуть великі мовні моделі, такі як GPT-4 від OpenAI, приховувати свою справжню здатність.

Результати вказують на потенціал штучного інтелекту “імітувати” менший інтелект, ніж він насправді має, що має важливі наслідки для розвитку AI і безпеки його використання в майбутньому. Даний висновок свідчить про необхідність уважного ставлення до розвитку штучного надлюдського інтелекту (AGI) і попереджає про можливі наслідки недооцінення його реальних здібностей.