Знайдено нову мультипланетну систему поряд із Землею

Групі астрономів Массачусетського технологічного інституту (MIT) у співпраці з іншими астрономами з усього світу вдалося ідентифікувати дві скелясті планети, що обертаються навколо зірки HD 260655. Ці планети розташовані в системі, яка знаходиться всього за 33 світлові роки від Землі.

Згідно з даними та оцінками, планети кам’янисті та мають приблизний розмір Землі. Планета HD 260655b приблизно в 1,2 раза більша, удвічі масивніша за Землю і трохи щільніша. Планета HD 260655c, з іншого боку, в 1,5 раза більша за Землю. Її маса втричі більша за земну, а щільність менша, ніж у нашої планети.

 

Поступальний рух цих планет є досить швидким. За оцінками, планета HD 260655b здійснює оборот лише за 2,8 дня. З іншого боку, планета HD 260655c обертається навколо неї за 5,7 дня. Оскільки орбіти цих планет дуже близькі до зірки, поверхні планет дуже гарячі. Вони можуть досягати температури приблизно 436°С на внутрішній планеті і приблизно 286°С на планеті із зовнішньою орбітою.

Завдяки таким температурам вони вважаються безлюдними. Крім того, зважаючи на ці обставини, вкрай малоймовірно, що в цих небесних тілах є якась рідка вода. Проте дослідники схвильовані відкриттям, особливо можливістю вивчення нових світів. Висновок про існування цих планет зробив Мішель Кунімото, науковий співробітник Інституту астрофізики та космічних досліджень імені Кавлі при Массачусетському технологічному інституті. Аналізуючи закономірності згасання світності зірки, Кунімото зміг зробити висновок, що навколо HD 260655 обертаються зірки.

Офіційна ідентифікація цих планет стала можливою лише завдяки співпраці дослідників з обсерваторій на Гаваях (Кек) та Іспанії (Калар-Альто). Вони поділилися результатами за допомогою передового обладнання TESS (супутник для дослідження транзитних екзопланет). Для тих, хто не знає, TESS належить NASA (це просто ще один із його передових типів обладнання), і його місією керує Массачусетський технологічний інститут. Його мета — ідентифікувати та вивчати найближчі сяючі зірки.