НЛО у Центральному Державному архіві УРСР


Особисто я ніяких літаючих тарілок не бачила, а читала про них у різних виданнях дуже багато. Напевне, як і кожен із вас. Та мене цікавило інше: а раніше, років сто тому, траплялись такі явища? Чи інопланетяни стали так часто навідуватись на Землю тільки зараз? І я вирішила звернутися за допомогою до Центрального Державного архіву УРСР.

Виявляється, мені страшенно пощастило! Всього за тиждень до мого приходу були виявлені документи про НЛО! І про них, крім Валентини Степанівни Шандри, яка знайшла їх, та інших працівників архіву, ніхто не знає…

Отже, факти. Ось що я прочитала в рапорті Радомишльського земського справника від 19 травня 1859 року.

«Вчорашнього числа, з чотирьох з половиною годин ранку помічені були в різних місцях повіту метеоритні явища: ядра було вогняного кольору, величиною в діаметрі, як сприймало звичайне око, два з половиною вершка. Воно мало при собі хвіст, теж вогняний, у вигляді відбитого, довжиною півтора аршина, променя ясно фіолетового з відтінком зеленуватого, кольору. Явища ці помічені в атмосфері (скільки, за розповідями очевидців, могло сягати звичайне око) на висоті до 60-ти сажнів і більше від землі, і при польоті своєму виявляли струси, супроводжувані іскрами. Рух їхній, від заходу на схід в горизонтальному напрямі, був досить повільний... Але тривалість шляху метеорів визначити неможливо, так як одні з них під час свого польоту зникали, розсипаючись іскрами в повітрі, деякі розсипались таким же чином, падаючи на землю з незначним тріском, не залишаючи ніяких слідів, а деякі продовжували свій шлях далі.

Кількість цих явищ, зранку в один майже час була досить значною на різноманітних точках ширини горизонту, а саме: три з них о 5 годині ранку помічені в селищі Хомутці, одне о 5 годині 30 хвилин у м. Брусилові, розташованому від Хомутця по одній ширині горизонту... В той же самий час помічені такі явища, в одному напрямку, біля трактової корчми, що належить до села Колганівки. Один з метеорів упав, очевидно, наближаючись до цієї будови, внаслідок чого виникла пожежа на даху корчми».

Звичайно, мова архівного документа, побудова речень для нас дуже незвичні, і перекладати з цієї давньої російської мені було нелегко, але так захоплююче... Ось рапорт Таращанського земського справника: «Довіреного мені повіту в містечку Тетієві цього місяця (травня — примітка моя) було видно, як^на небі з'явився вогняний метеор, звивисто-довгуватий, схожий на змію, який нісся в повітрі у напрямку із заходу на схід з надзвичайною швидкістю, а опісля вибухнув ударом, подібно громовому, впав на землю... І після цього знайдено на тому місці чорний рідкий шар маси, що мала неприємний за пах, на зразок сірки...».

Ну, якщо два такі випадки сталися поблизу, то, може, натраплю в архівних паперах ще на якісь цікаві явища? І справді. Мене просто заворожило описане в рапорті Колежанськрго секретаря Миколи Тереха: «...Я відправився у Васильківський по віт, у с. Чорногородку приходський священик якого Максимович, 18 числа цього травня з'явившись до його Преосвященства Антонія. єпископа Чигиринського, оголосив, що того ж числа, зранку, поблизу його садиби і церковного погосту пролітала невідомо ким пущена ракета, і не далі, як в трьох аршинах від дзвіниці, згоріла в повітрі і при цьому не причинила їй ніякої шкоди...».

Ще цікавіші дані чекали мене у рапорті Сквирського земського суду: у місті Ру-жині був помічений фосфоричний об'єкт, що пролітав невисоко, з гулом, і мав вигляд блискавки...

Я читала, перечитувала по-кілька разів, аналізувала... А завершив моє здивування рапорт професора Шиловського ректору Київського університету Івану Яковичу Нейкриху: «На пропозицію Вашого високородія від 30 травня і 2 червня 1859 року маю честь доповісти, що вогняні метеори, помічені в різних місцях Київської і Волинської губерній, не являють нічого нового, тому що подібні явища вже неодноразово спостерігалися і раніше...».

Отакої! Виходить, ще й давніші наші предки стикалися з проблемами НЛО! Тож, можливо, через якийсь час будуть виявлені нові документи про ці захоплюючі явища.

Іванна ЯКИМЕНКО, 1989 рік OCR: Ярослав Сочка

© Украина Аномальная
При копировании материала ссылка на источник обязательна
Категория: уфология (раритет) | Добавил: ufodos (19.12.2010) | Автор: Іванна Якименко Просмотров: 2605
| Теги: архивы
похожий материал


Всего комментариев: 0А ЧТО ВЫ ДУМАЕТЕ ПО ЭТОМУ ПОВОДУ ?
Имя *:
Email:
Все смайлы
Код *:
ПРАВИЛАНовости по теме
Потерянные спутники Илона Маска над Киевом или НЛО?
Космическую отрасль в Украине в 2019 году оставили без финансирования
НЛО в Казатине Винницкой области
НЛО инспектируют Кирилловку зимой
Уфологи, умершие в 2018 году
Выборы президента Украины 2019: битва экстрасенсов
На выходных украинцы смогут полюбоваться звездопадом
Ирина Билык два раза видела НЛО
НАСА на пороге открытия внеземной жизни
Украина запланировала построить Лунную базу... в 2062 году

Знаете ли вы, что...
Полный каталог наблюдаемых форм НЛО включает 250 рисунков (зарисовок). Классических, то есть, наиболее часто наблюдаемых форм НЛО - 32.

В этот день...
Сегодня (42 лет назад) 20 октября в 1977 году НЛО объявился в окрестностях г.Петрозаводска (Карелия).


Каково Ваше мировоззрение?
Всего ответов: 1129


Сказано...
Г.Писаренко

Главное сегодня - собирать и анализировать данные, изучать фактический материал. Только если мы будем располагать хорошей эмпирической базой, мы сможем пойти дальше к обобщению и осмыслению этих явлений