НЛО у Центральному Державному архіві УРСР


Особисто я ніяких літаючих тарілок не бачила, а читала про них у різних виданнях дуже багато. Напевне, як і кожен із вас. Та мене цікавило інше: а раніше, років сто тому, траплялись такі явища? Чи інопланетяни стали так часто навідуватись на Землю тільки зараз? І я вирішила звернутися за допомогою до Центрального Державного архіву УРСР.

Виявляється, мені страшенно пощастило! Всього за тиждень до мого приходу були виявлені документи про НЛО! І про них, крім Валентини Степанівни Шандри, яка знайшла їх, та інших працівників архіву, ніхто не знає…

Отже, факти. Ось що я прочитала в рапорті Радомишльського земського справника від 19 травня 1859 року.

«Вчорашнього числа, з чотирьох з половиною годин ранку помічені були в різних місцях повіту метеоритні явища: ядра було вогняного кольору, величиною в діаметрі, як сприймало звичайне око, два з половиною вершка. Воно мало при собі хвіст, теж вогняний, у вигляді відбитого, довжиною півтора аршина, променя ясно фіолетового з відтінком зеленуватого, кольору. Явища ці помічені в атмосфері (скільки, за розповідями очевидців, могло сягати звичайне око) на висоті до 60-ти сажнів і більше від землі, і при польоті своєму виявляли струси, супроводжувані іскрами. Рух їхній, від заходу на схід в горизонтальному напрямі, був досить повільний... Але тривалість шляху метеорів визначити неможливо, так як одні з них під час свого польоту зникали, розсипаючись іскрами в повітрі, деякі розсипались таким же чином, падаючи на землю з незначним тріском, не залишаючи ніяких слідів, а деякі продовжували свій шлях далі.

Кількість цих явищ, зранку в один майже час була досить значною на різноманітних точках ширини горизонту, а саме: три з них о 5 годині ранку помічені в селищі Хомутці, одне о 5 годині 30 хвилин у м. Брусилові, розташованому від Хомутця по одній ширині горизонту... В той же самий час помічені такі явища, в одному напрямку, біля трактової корчми, що належить до села Колганівки. Один з метеорів упав, очевидно, наближаючись до цієї будови, внаслідок чого виникла пожежа на даху корчми».

Звичайно, мова архівного документа, побудова речень для нас дуже незвичні, і перекладати з цієї давньої російської мені було нелегко, але так захоплююче... Ось рапорт Таращанського земського справника: «Довіреного мені повіту в містечку Тетієві цього місяця (травня — примітка моя) було видно, як^на небі з'явився вогняний метеор, звивисто-довгуватий, схожий на змію, який нісся в повітрі у напрямку із заходу на схід з надзвичайною швидкістю, а опісля вибухнув ударом, подібно громовому, впав на землю... І після цього знайдено на тому місці чорний рідкий шар маси, що мала неприємний за пах, на зразок сірки...».

Ну, якщо два такі випадки сталися поблизу, то, може, натраплю в архівних паперах ще на якісь цікаві явища? І справді. Мене просто заворожило описане в рапорті Колежанськрго секретаря Миколи Тереха: «...Я відправився у Васильківський по віт, у с. Чорногородку приходський священик якого Максимович, 18 числа цього травня з'явившись до його Преосвященства Антонія. єпископа Чигиринського, оголосив, що того ж числа, зранку, поблизу його садиби і церковного погосту пролітала невідомо ким пущена ракета, і не далі, як в трьох аршинах від дзвіниці, згоріла в повітрі і при цьому не причинила їй ніякої шкоди...».

Ще цікавіші дані чекали мене у рапорті Сквирського земського суду: у місті Ру-жині був помічений фосфоричний об'єкт, що пролітав невисоко, з гулом, і мав вигляд блискавки...

Я читала, перечитувала по-кілька разів, аналізувала... А завершив моє здивування рапорт професора Шиловського ректору Київського університету Івану Яковичу Нейкриху: «На пропозицію Вашого високородія від 30 травня і 2 червня 1859 року маю честь доповісти, що вогняні метеори, помічені в різних місцях Київської і Волинської губерній, не являють нічого нового, тому що подібні явища вже неодноразово спостерігалися і раніше...».

Отакої! Виходить, ще й давніші наші предки стикалися з проблемами НЛО! Тож, можливо, через якийсь час будуть виявлені нові документи про ці захоплюючі явища.

Іванна ЯКИМЕНКО, 1989 рік OCR: Ярослав Сочка

© Украина Аномальная
При копировании материала ссылка на источник обязательна
Категория: уфология (раритет) | Добавил: ufodos (19.12.2010) | Автор: Іванна Якименко Просмотров: 2406
| Теги: архивы
похожий материал


Всего комментариев: 0А ЧТО ВЫ ДУМАЕТЕ ПО ЭТОМУ ПОВОДУ ?
Имя *:
Email:
Код *:
ПРАВИЛАНовости по теме
8-ми летняя история призрака с Голубых озер
Украина прощается с первым космонавтом
Над обширной территорией Украины пронесся НЛО
Карпатский болид: 16 лет безуспешных поисков
Умер Александр Васильевич Белецкий
НЛО активизировались над древнейшим городом Украины
Ставшая популярной шаровая молния из Одессы
Синевир - как главный объект мистического туризма на Закарпатье
В Украине снова видели Йети: в Запорожье
Умер Вадим Александрович Чернобров

Знаете ли вы, что...
В конце 1976 г. в связи с принятием Закона о свободе информации в США государственные архивы начали рассекречивать данные об НЛО, в т.ч. и материалы проекта ВВС «Синяя книга» (15 000 расследований наблюдений НЛО, происходивших с 1947 по 1969 гг)

В этот день...
Сегодня (28 лет назад) 26 апреля в 1990 году М.С.Горбачев (первый и последний президент СССР) коснулся вопроса об НЛО. На встрече с коллективом Уралмашзавода в Свердловске ему был задан вопрос: занимается ли наше правительство такими явлениями, как НЛО? На это М.С.Горбачев ответил, что насколько ему известно, существуют научные коллективы, занятые изучением таких явлений. ...

Чего не хватает на сайте "Украина аномальная"?
Всего ответов: 726


Сказано...
Дж.А.Хайнек

Хотя сбор и проверка существующих данных по НЛО и будут подвигом Геракла, но мне кажется, что лиц или группы самоотверженно берущихся за эту работу, ожидает богатая награда