Главная » 2011 » Октябрь » 6 » Вдалося перевищити швидкість світла. То ж коли міжзоряні перельоти стануть реальністю?
14:20

Вдалося перевищити швидкість світла. То ж коли міжзоряні перельоти стануть реальністю?

Триває Всесвітній тиждень космосу, який відзначаємо 4— 10 жовтня за ініціативою ООН. З цієї нагоди на симпозіумі вчені обговорювали складну проблему: чи далеке ще людство від створення космічного корабля, який міг би рухатися зі швидкістю, наближеною до швидкості світла. Щоб до найближчої зорі не довелося летіти майже сто років... 

Коли міжзоряні перельоти стануть реальністю? Розпитуємо Василя Івченка — завідувача кафедри астрономії та фізики космосу КНУ ім. Т. Шевченка, керівника секції "Дослідження близького космосу" Ради з космічних досліджень НАНУ, та Віталія Єпішева — керівника Лабораторії космічних досліджень Ужгородського національного університету.

— Під час симпозіуму вчені радше визначали причини, чому люди не можуть долетіти до зірок швидше як за сто років, аніж обговорювали можливі варіанти. Чому?

В. Івченко:
— Я б сказав, що сто років — ще занадто оптимістично. Запущені кілька десятиліть тому "Вояджери" лише тепер досягли межі Сонячної системи, а ця відстань у сотні разів менша, аніж до інших зоряних систем. Навіть якщо технічно все буде на найвищому рівні (космічний корабель забезпечать енергією, запасами води та їжі, пальним на сотні років), ця місія мала б складатися з кількох десятків поколінь людей. Тобто ми змушені констатувати, що міжзоряні перельоти залишаються для людства фантастикою.

Ми ще не вивчили усіх законів Всесвіту. Все, що ми бачимо, становить лише 4 — 5 відсотків з того, що існує. Тобто решта — невидима речовина. Близько 20 відсотків Всесвіту — це темна матерія. Але з чого вона складається, як утворюється, ми не знаємо.

В. Єпішев:
— Насправді, що довше розвивається космічна наука, то песимістичніше виглядають перспективи. Ми й досі живемо, працюємо і думаємо в площині електромагнітних полів. На сьогодні найбільшою швидкістю, яку знаємо, є швидкість світла — 300 тисяч кілометрів за секунду. А наші найшвидші космічні апарати здатні летіти хіба що 16 метрів за секунду. Тобто нам треба працювати над вивченням інших вимірів.

Приміром, відстань до найближчої від нас зорі — Проксіма Центавра — 4,2 світлового року (це той час, який необхідний світлу, аби досягти її). Нам туди навіть за сто років не долетіти...

Втім тиждень тому американським дослідникам вдалося на прискорювачі перевищити швидкість світла. Частинки нейтрино фінішували на 60 наносекунд швидше за світло! Це шокувало усіх науковців світу. Адже досі вважалося, що жодна матерія або частинка не може рухатися швидше аніж 300 000 кілометрів за секунду. Якщо вдасться розгадати таємницю, то думка, що ми живемо лише в електромагнітному полі, буде спростована.

— А як щодо подолання невагомості? Адже саме вона є однією з причин, що перешкоджає тривалим перельотам. У невагомості людина може існувати максимум рік. Згодом починаються незворотні зміни в організмі, руйнуються кістки...

В. Івченко:
— Можна відцентрувати космічний корабель так, щоб досягти однієї десятої земного тяжіння. Цього цілком достатньо, аби запобігти деформації та руйнації скелета. Проте це стосується лише дуже великих кораблів, у створенні яких наразі немає потреби, а тим паче ресурсів.

— А рівень космічної радіації не занадто високий?

В. Івченко:
— Саме з цієї причини досі не відбулася пілотована експедиція на Марс. Орієнтовна тривалість дороги туди і назад становить близько 2,5 року, що є згубним для людського організму. Хоча нині космонавти можуть перебувати на навколоземній орбіті протягом року, "живуть" у магнітосфері, рівень радіації якої в сотні разів нижчий, аніж у міжпланетному просторі.
В. Єпішев:

— До слова, свого часу звичайних мишей випускали у космічних станціях без будь-якого протирадіаційного захисту. І вони поводилися так само, як на Землі, тобто розмножувалися. Тому жартують: якщо людина не зможе долетіти до зір, то миша долетить...

Марина Мороз, газета "Експрес", №111 (6.10.2011-13.10.2011)
© Украина Аномальная
При копировании материала ссылка на источник обязательна


Просмотров: 4289 | Добавил: ufodos | Теги: космос, интервью
похожие новости


Всего комментариев: 2
написал: kipr-1 (06.10.2011 20:23)
0  
А что эта тема касается непосредственно Украины? Насколько я помню здесь должны публиковаться только статьи которые касаются непосредственно Украины. Или на администрацию сайта это правило не распространяется?
Ответ Администрации: В публікації наведена думка українських вчених на українському симпозіумі... читайте, будь-ласка, уважно.
написал: Анатолий (16.10.2011 21:46)
0  
Интересно как измерили скорость нейтрино.Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]