Главная » 2012 » Июнь » 29 » В Україні під загрозою зникнення десятки видів тварин і рослин
21:01

В Україні під загрозою зникнення десятки видів тварин і рослин

На днях у Галапагоському національному заповіднику помер останній самець гігантської черепахи Пінта. Самець під прізвиськом "Джордж" був знаменитістю, тому його смерть сколихнула багатьох у цьому світі. Та що коїться насправді? А насправді, щодня у світі зникають кілька десятків видів рослин і тварин! Зникають назавжди, без можливості відтворення! Гадаєте, що проблеми з відмиранням видів існують тільки в Еквадорі? Почуйте коментарі фахівців з приводу ситуації в Україні...

— Самотньому Джорджеві було приблизно сто років, — розповідає газеті "Експрес" Олексій Василюк, молодший науковий співробітник відділу моніторингу та охорони тваринного світу Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України. — Його знайшли сорок років тому на одному з Галапагоських островів. Самотній Джордж був останнім у світі представником найбільших сухопутних черепах, і з його смертю цьому виду надали статусу вимерлого. Тепер буде проведено розтин тіла черепахи з метою встановлення точної причини смерті.

Самотньому Джорджеві було приблизно сто років. Таким він залишився на фотокартках.

До речі, до того, як знайшли Самотнього Джорджа, вважалося, що ці гігантські черепахи вже вимерли. Його вивчали зоологи, про нього було знято кілька документальних фільмів, науковці намагалися відтворити вид.

— Чому нічого не вийшло?

— Йому підшуковували самиць інших видів зі сусідніх островів, що були генетично близькі до галапагоської черепахи Пінта. Бо ж колись існував один вид галапагоських черепах, а потім на кожному з островів з'явився свій підвид. Проте потомства Самотній Джордж так і не дав.

— Зникнення галапагоських черепах - явище еволюційно закономірне?

— Черепахи — справжні старожили Землі. Є дані, що вони жили вже в юрському періоді. Вперше цих велетнів описав Чарльз Дарвін. Та відтоді їх практично винищили люди — заради панцира та м'яса.

Загалом щодня у світі зникають кілька десятків видів рослин і тварин. Увага до Самотнього Джорджа викликана тим, що він був своєрідним брендом, місцевою знаменитістю, на яку приїжджали дивитися тисячі туристів. А проблеми з вимиранням видів є скрізь. Скажімо, в Україні майже зник степовий орел, орел-могильник, зникає унікальний тхір-перегузня (дуже гарна тварина, яку визнано найяскравішим представником цього виду). Ймовірно, вже невдовзі в природі неможливо буде побачити рожевого пелікана. Критична ситуація зі совою-сипухою — цих птахів в Україні налічується всього 30 пар.

— У зоології є теорія, що тварини великих розмірів перебувають під більшою загрозою зникнення, ніж маленькі. Скажімо, динозаври, мамонти вимерли, а таргани живуть!

— Великі тварини потребують більшої території, більше їжі, проте людина витіснила їх на околиці. Скажімо, в Україні залишилося лише 200 ведмедів, які дуже компактно живуть у горах. У Криму практично на межі вимирання великий хижий птах гриф — його рятують ентузіасти-зоологи, які підгодовують птахів. Ми втрачаємо зубрів — їх залишилося якихось дві сотні особин, що живуть у загородках заповідників. Критична ситуація з дельфінами, зникають лосі — з п'ятнадцяти тисяч залишилося лише чотири (а за неофіційними даними, удвічі менше).

Загалом, за даними ООН, нині під загрозою зникнення перебувають понад 7 тисяч видів тварин і майже 60 тисяч видів рослин.

Марина МОРОЗ, газета "Експрес" (Львів), 28 червня - 5 липня 2012 року
© Украина Аномальная
При копировании материала ссылка на источник обязательна


Просмотров: 6784 | Добавил: administrator | Теги: Природа
похожие новости


Всего комментариев: 2
написал: Владимир (30.06.2012 15:08)
0  
Наука ще не знає точної кількості видів організмів на планеті. Тому масштаби біологічного регресу усвідомити досить проблематично. Прикро, що ця проблема хвилює дуже обмежене коло людей. Але разом з тим добре, що "Україна аномальна" привертає увагу користувачів до екологічної тематики.

написал: Юлька (30.06.2012 16:38)
0  
Посмотрите в глаза Джорджа, люди! Таких животных уже нет на планете!!! Что мы скажем своим детям? Покажем им эту фотографию? Очень печальноДобавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]