Главная » 2012 » Июль » 26 » Українці зможуть бачити зорепад цілий місяць
16:53

Українці зможуть бачити зорепад цілий місяць

Із неба "падатимуть" Персеїди. Максимальна кількість цих швидких білих та жовтих метеорів потрапить в атмосферу Землі 13 серпня. А любуватися зорепадом українці можуть вже віднині. Головне - щоб погода дозволяла і бажання було!

— Метеорний потік Персеїци відомий віддавна, — розповідає "Експресу" Анатолій Відьмаченко, завідувач відділу фізики тіл Сонячної системи Головної астрономічної обсерваторії НАН України. — Про нього згадували у літописах ще понад 1200 років тому. А вже більш як 170 років Персеїди з'являються щоліта.

Це дуже красиве явище пов'язують із кометою Свіфта — Туттля, яку відкрили у 1862 році. Її траєкторія перетинає орбіту Землі саме у середині серпня, а частинки цієї комети у вигляді метеорів потрапляють у земну атмосферу, "розсипаючись" на кілька мільйонів кілометрів. Тому впродовж цілого місяця можна бачити ці яскраві жовті та білі метеори.

— Скільки саме метеорів можна побачити на небі за годину?

— Цього разу можна буде спостерігати майже кожної хвилини хоча б одне метеорне явище. За годину в нас максимум "пролетить" близько 50 метеорів. Хоча іноді вдається зафіксувати до 1000 метеорних явищ! Та це дуже рідко трапляється.

Персеїди видно неозброєним оком увечері близько десятої години — майже в центрі небесної сфери, з невеликим відхиленням на південь. У них дуже велика швидкість, тому ці метеори займають велику площу на небосхилі. Варто лише підняти голову в бік сузір'я Персея.

— А що ще можна побачити на літньому небі?

— Крім Персеїдів, в атмосферу Землі в цей період потраплятимуть й інші метеорні потоки — і Аквариди, і Каприкорніди, і Цигніди. На нічному небі можна побачити й найбільші планети Сонячної системи. Звечора добре видно Сатурн, а також Марс. Зранку близько біля Сонця — досить яскравий Меркурій. Венеру вже теж можна побачити у ранішній час. За Юпітером слід спостерігати близько 23.30. Його відразу відрізняємо від зір за тим, що він не мерехтить.

Богданна МАРТИНИК, "Экспрес" (Львів), №80(6474), 26.07.2012-2.08.2012
© Украина Аномальная
При копировании материала ссылка на источник обязательна


Просмотров: 2546 | Добавил: administrator | Теги: метеорит
похожие новости


Всего комментариев: 0А ЧТО ВЫ ДУМАЕТЕ ПО ЭТОМУ ПОВОДУ ?
Имя *:
Email:
Код *:
ПРАВИЛАСтатьи по теме
Крымский профессор Сухарев вычислил "сатанинские дни"
Русалки... мифические и реальные!
Правда об НЛО скрывается не только военными...
Запрос в силовые структуры Украины по проблеме так называемых «химтрейлов»
Азбука каббалистики
О контактах с НЛО в Закарпатье и не только...
Как пришельцы харьковчанку вылечили
"НЛО над Киевом" - телеверсия телеканала СИТИ (Киев)
Тернопольский парапсихолог постоянно контактирует с пришельцами
Літаюча тарілка зависала біля села Красногірка

Знаете ли вы, что...
В числе очевидцев НЛО были многие знаменитости, такие как Иосиф Сталин, Тур Хейердал, Генри Форд, Джимми Картер, Фрэнк Синатра, Жан-Клод Ван Дамм, Шарль де Голль, Майк Джордан, Пол Маккартни, Кобо Абэ и т.д.

В этот день...
Сегодня (44 лет назад) 13 декабря в 1973 году 27-летний на ту пору гражданин Франции Клод Ворильон - автогонщик и издатель маленького спортивного журнала в пустынной местности на юге Франции встретил инопланетный корабль и вошел в контакт с пилотами. Так начиналась история всемирноизвестной уфо-секты Раэлитов. ...

Чего не хватает на сайте "Украина аномальная"?
Всего ответов: 723


Сказано...
Жак Валле

Хотя я принадлежу к тем, кто считает НЛО реальными физическими объектами, я не думаю; что они внеземные в том смысле, который обычно вкладывают в это понятие. На мой взгляд, они являют собой захватывающий вызов нашей концепции реальности, как таковой