Главная » 2012 » Июль » 26 » Українці зможуть бачити зорепад цілий місяць
16:53

Українці зможуть бачити зорепад цілий місяць

Із неба "падатимуть" Персеїди. Максимальна кількість цих швидких білих та жовтих метеорів потрапить в атмосферу Землі 13 серпня. А любуватися зорепадом українці можуть вже віднині. Головне - щоб погода дозволяла і бажання було!

— Метеорний потік Персеїци відомий віддавна, — розповідає "Експресу" Анатолій Відьмаченко, завідувач відділу фізики тіл Сонячної системи Головної астрономічної обсерваторії НАН України. — Про нього згадували у літописах ще понад 1200 років тому. А вже більш як 170 років Персеїди з'являються щоліта.

Це дуже красиве явище пов'язують із кометою Свіфта — Туттля, яку відкрили у 1862 році. Її траєкторія перетинає орбіту Землі саме у середині серпня, а частинки цієї комети у вигляді метеорів потрапляють у земну атмосферу, "розсипаючись" на кілька мільйонів кілометрів. Тому впродовж цілого місяця можна бачити ці яскраві жовті та білі метеори.

— Скільки саме метеорів можна побачити на небі за годину?

— Цього разу можна буде спостерігати майже кожної хвилини хоча б одне метеорне явище. За годину в нас максимум "пролетить" близько 50 метеорів. Хоча іноді вдається зафіксувати до 1000 метеорних явищ! Та це дуже рідко трапляється.

Персеїди видно неозброєним оком увечері близько десятої години — майже в центрі небесної сфери, з невеликим відхиленням на південь. У них дуже велика швидкість, тому ці метеори займають велику площу на небосхилі. Варто лише підняти голову в бік сузір'я Персея.

— А що ще можна побачити на літньому небі?

— Крім Персеїдів, в атмосферу Землі в цей період потраплятимуть й інші метеорні потоки — і Аквариди, і Каприкорніди, і Цигніди. На нічному небі можна побачити й найбільші планети Сонячної системи. Звечора добре видно Сатурн, а також Марс. Зранку близько біля Сонця — досить яскравий Меркурій. Венеру вже теж можна побачити у ранішній час. За Юпітером слід спостерігати близько 23.30. Його відразу відрізняємо від зір за тим, що він не мерехтить.

Богданна МАРТИНИК, "Экспрес" (Львів), №80(6474), 26.07.2012-2.08.2012
© Украина Аномальная
При копировании материала ссылка на источник обязательна


Просмотров: 2577 | Добавил: administrator | Теги: метеорит
похожие новости


Всего комментариев: 0А ЧТО ВЫ ДУМАЕТЕ ПО ЭТОМУ ПОВОДУ ?
Имя *:
Email:
Код *:
ПРАВИЛАСтатьи по теме
Чернобыль - сплошная чертовщина!
Военный архив, хранивший информацию о наблюдениях НЛО в Украине, отдали России за отсрочку газовых долгов
Неизвестная история славян
Как исследователям аномальных явлений относиться к контактерам?
Срочно! НЛО нацелились на Украину
О проблеме продвижения Украины по пути в ноосферу
Пыль в кадре или полевая форма жизни? (о ШОНГах)
И.Н.Ковшун, В.И.Ковшун: Свет из Египта...
У Києві відкрилася виставка НЛО
Вселенная и жизнь. К определению понятия жизни...

Знаете ли вы, что...
UFOBUA - национальный архив НЛО Украины был обнародован для общественности (в открытом доступе на специализированном сайте) только в в конце октября 2009 года

В этот день...
Сегодня (54 лет назад) 22 февраля в 1964 году известный бостонский психиатр доктор Б.Саймон начал сеансы глубокого гипноза с Бетти и Барни Хиллами, подвергнувшихся одной из самых известных в ХХ веке абдукций. ...

Пользуетесь ли Вы уфологическим софтом?
Всего ответов: 951


Сказано...
Жак Валле

Люди науки довольно странно реагируют на сообщения об НЛО. Сталкиваясь с этой проблемой, они идут на отрицание элементарных правил научной порядочности, позволяя себе действовать так, что менее образованным людям феномен не кажется наиболее странной загадкой современности