Главная » 2012 » Июль » 26 » Українці зможуть бачити зорепад цілий місяць
16:53

Українці зможуть бачити зорепад цілий місяць

Із неба "падатимуть" Персеїди. Максимальна кількість цих швидких білих та жовтих метеорів потрапить в атмосферу Землі 13 серпня. А любуватися зорепадом українці можуть вже віднині. Головне - щоб погода дозволяла і бажання було!

— Метеорний потік Персеїци відомий віддавна, — розповідає "Експресу" Анатолій Відьмаченко, завідувач відділу фізики тіл Сонячної системи Головної астрономічної обсерваторії НАН України. — Про нього згадували у літописах ще понад 1200 років тому. А вже більш як 170 років Персеїди з'являються щоліта.

Це дуже красиве явище пов'язують із кометою Свіфта — Туттля, яку відкрили у 1862 році. Її траєкторія перетинає орбіту Землі саме у середині серпня, а частинки цієї комети у вигляді метеорів потрапляють у земну атмосферу, "розсипаючись" на кілька мільйонів кілометрів. Тому впродовж цілого місяця можна бачити ці яскраві жовті та білі метеори.

— Скільки саме метеорів можна побачити на небі за годину?

— Цього разу можна буде спостерігати майже кожної хвилини хоча б одне метеорне явище. За годину в нас максимум "пролетить" близько 50 метеорів. Хоча іноді вдається зафіксувати до 1000 метеорних явищ! Та це дуже рідко трапляється.

Персеїди видно неозброєним оком увечері близько десятої години — майже в центрі небесної сфери, з невеликим відхиленням на південь. У них дуже велика швидкість, тому ці метеори займають велику площу на небосхилі. Варто лише підняти голову в бік сузір'я Персея.

— А що ще можна побачити на літньому небі?

— Крім Персеїдів, в атмосферу Землі в цей період потраплятимуть й інші метеорні потоки — і Аквариди, і Каприкорніди, і Цигніди. На нічному небі можна побачити й найбільші планети Сонячної системи. Звечора добре видно Сатурн, а також Марс. Зранку близько біля Сонця — досить яскравий Меркурій. Венеру вже теж можна побачити у ранішній час. За Юпітером слід спостерігати близько 23.30. Його відразу відрізняємо від зір за тим, що він не мерехтить.

Богданна МАРТИНИК, "Экспрес" (Львів), №80(6474), 26.07.2012-2.08.2012
© Украина Аномальная
При копировании материала ссылка на источник обязательна


Просмотров: 2276 | Добавил: administrator | Теги: метеорит
похожие новости


Всего комментариев: 0А ЧТО ВЫ ДУМАЕТЕ ПО ЭТОМУ ПОВОДУ ?
Имя *:
Email:
Код *:
ПРАВИЛА

Сообщить об НЛО над Украиной
Статьи по теме
НЛО: верить или не верить?
Череп Гоголя странствует по миру в поезде-призраке
Мир серого шарика
Звездные планетарные системы на полях Земли
Открытый контакт с НЛО в Одессе
Тайна крымских "бабочек" раскрыта!
Геохронология эр и периодов развития Земли в религиозных откровениях древних евреев
Реликтовое чудовище в Донецком пруде
Воды Черного моря бороздят неизвестные подводные объекты
Национальное космическое агентство Украины уфологией не занимается

Знаете ли вы, что...
Огненная колесница, на которой пророк Илия (Библия, Ветхий Завет) был взят на небо, рассматривается в рамках теории палеовизита инопланетным летательным аппаратом

В этот день...
Сегодня (38 лет назад) 8 декабря в 1978 году Специальный политический комитет ООН рекомендовал Генеральной Ассамблее предложить заинтересованным государствам "предпринять соответствующие шаги для координации на национальном уровне научных исследований по проблеме внеземной жизни, включая неопознанные летающие объекты". ...

Пользуетесь ли Вы уфологическим софтом?
Всего ответов: 918


Сказано...
Фрэнк Дрейк

Все, что мы знаем о формировании и эволюции Солнечной системы, планет и жизни на Земле, говорит о том, что последовательность событий на них явилась результатом абсолютно нормального и, по сути, неизбежного процесса. То, что произошло в нашей Солнечной системе и на Земле, должно было произойти во многих-многих местах