Главная » 2012 » Июль » 26 » Українці зможуть бачити зорепад цілий місяць
16:53

Українці зможуть бачити зорепад цілий місяць

Із неба "падатимуть" Персеїди. Максимальна кількість цих швидких білих та жовтих метеорів потрапить в атмосферу Землі 13 серпня. А любуватися зорепадом українці можуть вже віднині. Головне - щоб погода дозволяла і бажання було!

— Метеорний потік Персеїци відомий віддавна, — розповідає "Експресу" Анатолій Відьмаченко, завідувач відділу фізики тіл Сонячної системи Головної астрономічної обсерваторії НАН України. — Про нього згадували у літописах ще понад 1200 років тому. А вже більш як 170 років Персеїди з'являються щоліта.

Це дуже красиве явище пов'язують із кометою Свіфта — Туттля, яку відкрили у 1862 році. Її траєкторія перетинає орбіту Землі саме у середині серпня, а частинки цієї комети у вигляді метеорів потрапляють у земну атмосферу, "розсипаючись" на кілька мільйонів кілометрів. Тому впродовж цілого місяця можна бачити ці яскраві жовті та білі метеори.

— Скільки саме метеорів можна побачити на небі за годину?

— Цього разу можна буде спостерігати майже кожної хвилини хоча б одне метеорне явище. За годину в нас максимум "пролетить" близько 50 метеорів. Хоча іноді вдається зафіксувати до 1000 метеорних явищ! Та це дуже рідко трапляється.

Персеїди видно неозброєним оком увечері близько десятої години — майже в центрі небесної сфери, з невеликим відхиленням на південь. У них дуже велика швидкість, тому ці метеори займають велику площу на небосхилі. Варто лише підняти голову в бік сузір'я Персея.

— А що ще можна побачити на літньому небі?

— Крім Персеїдів, в атмосферу Землі в цей період потраплятимуть й інші метеорні потоки — і Аквариди, і Каприкорніди, і Цигніди. На нічному небі можна побачити й найбільші планети Сонячної системи. Звечора добре видно Сатурн, а також Марс. Зранку близько біля Сонця — досить яскравий Меркурій. Венеру вже теж можна побачити у ранішній час. За Юпітером слід спостерігати близько 23.30. Його відразу відрізняємо від зір за тим, що він не мерехтить.

Богданна МАРТИНИК, "Экспрес" (Львів), №80(6474), 26.07.2012-2.08.2012
© Украина Аномальная
При копировании материала ссылка на источник обязательна


Просмотров: 2725 | Добавил: administrator | Теги: метеорит
похожие новости


Всего комментариев: 0А ЧТО ВЫ ДУМАЕТЕ ПО ЭТОМУ ПОВОДУ ?
Имя *:
Email:
Все смайлы
Код *:
ПРАВИЛАСтатьи по теме
Смальта для мозаики на тему: "Астрология - наука, не наука или ненаука?"
Синельниково - отчет об экспедиции в АЗ
В недрах плато Караби - контактеры в Крыму
Вселенная и жизнь. К определению понятия жизни...
Факр (повість-фентезі)
Тайна творения Вселенной раскрыта украинскими учёными
Неопознанные объекты над Закарпатьем
Юрий Марчук шесть лет контактирует с внеземным разумом
Небо – в друзья!
А.Сидоров: "Прямо передо мной диск стального цвета..."

Знаете ли вы, что...
Словосочетание наблюдатель НЛО по отношению к случайному очевидцу НЛО некорректно, поскольку наблюдение - целенаправленное и организованное восприятие. Уместно говорить Очевидец вместо Наблюдатель

В этот день...
Сегодня (66 лет назад) 18 ноября в 1952 году датируется донесение избранному президенту США Эйзенхауэру о составе и работе группы "Маджестик-12". Этот документ под грифом "Совершенно секретно" был подброшен анонимным источником продюсеру телевидения Лос-Анжелеса Джем Шандере в декабре 1984 (обнародован в мае 1987 года). ...

Пользуетесь ли Вы уфологическим софтом?
Всего ответов: 964


Сказано...
Карл Саган

Отрицание возможности разумных форм жизни во Вселенной - проявление человеческого высокомерия