Главная » 2011 » Август » 19 » Нові дослідження астрохіміків НАСА коментують українські фахівці
10:25

Нові дослідження астрохіміків НАСА коментують українські фахівці

Нове дослідження астрохіміків з НАСА та Інституту Карнегі підтвердило доволі суперечливу гіпотезу - здатність ДНК спонтанно формуватись у космосі. У центрі східчастих молекул ДНК, дослідили науковці, є кільцеві структури - азотні основи. Їх науковці знайшли в 11 з 12 вивчених метеоритів.

А далі завдяки лабораторним експериментам дослідники продемонстрували, як ці азотні основи могли утворитися всередині метеоритів: прості хімічні реакції з участю аміаку, води й амонію ціаніду виробляють широкий спектр речовин, важливих для формування ДНК. Це, на думку вчених, підтверджує версію позаземної природи синтезу ДНК. А от на навколишньому земному матеріалі аналогічних хімічних речовин немає.

А отже, усі ми — космічні прибульці? Але чи не фантастичне твердження, що молекули життя були сформовані у мертвому космосі, а не на поверхні Землі?

— Ще раніше дослідження, проведені на радянських орбітальних станціях "Салют-7" та "Мир", а потім і в лабораторних умовах, довели, що в космосі відбувається синтез нуклеотидів, — розповів Ельмар Петров, завідувач відділу квантової теорії молекул та кристалів Інституту теоретичної фізики імені М.М. Боголюбова НАН України, доктор фізико-математичних наук. — Ці перші молекули колись потрапили на поверхню Землі, і з них виникли перші форми життя на нашій планеті.

"Звідси і походить версія про те, що життя - перші біологічні молекули - на Землю принесла саме комета".

— Але учені пов'язують походження життя саме з метеоритами. Скільки ж їх мало впасти на нашу планету, щоб їй вистачило органічного матеріалу для утворення життя?

— У ранній історії Землі, — пояснив Клим Чурюмов, доктор фізико-математичних наук, член-кореспондент НАНУ, дослідник комет, — вони падали майже безперервно. Так заносили на Землю не лише складну органіку. Як відомо, метеори — це рештки ядер комет, що згоряють в атмосфері Землі. А кометні ядра містять в собі речовину, з якої мільярди років тому утворилася Сонячна система. До речі, звідси і походить версія про те, що життя — перші біологічні молекули — на Землю принесла саме комета. А раніше науковці з Центру космічних польотів Годдарда (США) повідомили про сенсаційну знахідку — у хімічному складі пилу від хвоста комети WILD-2 вони виявили гліцин. Ця найпростіша амінокислота входить до складу багатьох білків і біологічно активних сполук на Землі.

— Але ж, у такому разі, життєдайні молекули могли потрапити не тільки на Землю, але й на інші планети?

Я Е. Петров: — Так, але оптимальною виявилася Земля. Унікальне поєднання її геофізичних, атмосферних, температурних показників сприяло розвитку від молекул до перших форм життя. Наприклад, на Венері такого ніколи б не відбулося — там занадто спекотно і дуже сильний атмосферний тиск. Утім, ще ніким не спростовано, що десь у Всесвіті є життя, подібне до земного...

Ірина КОНТОРСЬКИХ, «ЕКСПРЕС» 18 — 25 серпня 2011 року
© Украина Аномальная
При копировании материала ссылка на источник обязательна


Просмотров: 2440 | Добавил: ufodos | Теги: космос, жизнь
похожие новости


Всего комментариев: 0А ЧТО ВЫ ДУМАЕТЕ ПО ЭТОМУ ПОВОДУ ?
Имя *:
Email:
Код *:
ПРАВИЛА

Сообщить об НЛО над Украиной
Статьи по теме
Мне по астроканалу передают знания (из писем контактеров)
Гуманоиды высадились на окраине Симферополя!
"Черночеремошская находка" - пришелец из космоса или надр земли?
Геном Вселенной – новое направление в исследовании околоземного пространства
Мы не одни! Подтверждение из прошлого
НЛО глазами инженера! Киев, 1980 год
Каменная мистерия. Мегалиты - храмы?
В моей квартире домовой!
НЛО разведали дорогу в Украину еще во времена Киевской Руси
Осторожно: секты! (их распространение в Украине)

Знаете ли вы, что...
Термин «Уфология» появился в английском языке в 1959 году. Он происходит от аббревиатуры «UFO» — Unidentified Flying Object, имеющей русский аналог «НЛО» — Неопознанный Летающий Объект

В этот день...
Сегодня (66 лет назад) 6 декабря в 1950 году "...объект... прочертив в воздухе длинную траекторию, врезался в землю в районе Эль-Индио - Гуэрреро на границе Техаса и Мексики. К моменту прибытия поисковой группы то, что осталось от объекта, почти полностью сгорело. Обломки, которые удалось собрать, были доставлены в распоряжение Комиссии по атомной энергии на авиабазе Сандиа, Hью-Мексико, для изучения" (из документов операции "Маджестик-12"). ...

Пользуетесь ли Вы уфологическим софтом?
Всего ответов: 917


Сказано...
Фрэнк Дрейк

Все, что мы знаем о формировании и эволюции Солнечной системы, планет и жизни на Земле, говорит о том, что последовательность событий на них явилась результатом абсолютно нормального и, по сути, неизбежного процесса. То, что произошло в нашей Солнечной системе и на Земле, должно было произойти во многих-многих местах