Главная » 2012 » Июнь » 24 » 24 червня уфологи відмічають своє професійне свято - день легалізації теми НЛО
11:08

24 червня уфологи відмічають своє професійне свято - день легалізації теми НЛО

У червні 1947 року пілот ВПС США Кеннет Арнольд спостерігав у районі Каскадних гір (США, штат Вашингтон) дев'ять «тарілочок», про що відразу ж повідомив журналістам. А вже зранку про це писали провідні газети Америки, а згодом і всього світу. Так починалося народження «феномену НЛО» у людській свідомості. Цього року світова спільнота разом з уфологами (дослідниками феномену НЛО) відзначить 65-ту річницю легалізації проблеми НЛО.

КОЛИ ВІДЗНАЧАЮТЬ ДЕНЬ УФОЛОГІЇ?

У різних довідниках зустрічаються аж три дати Всесвітнього дня уфології - 24 червня, 2 і 4 липня. Тож коли його варто святкувати, і чому виникли розбіжності?

24 червня 1947 року - саме в цей день К.Арнольд, пролітаючи над Каскадними горами в США, зустрів знамениту ескадрилью НЛО. Після приземлення Арнольд розповів про спостереження загадкових літаючих об'єктів працівникам аеропорту. Практично відразу цією історією зацікавилися журналісти, і вона отримала широке висвітлення в пресі та по радіо. У відповідь на це в редакції газет хлинули численні повідомлення очевидців подібних явищ. Лише за 1947 рік в американській пресі було опубліковано близько 850 повідомлень такого роду. Сам Арнольд придбав в очах багатьох американців репутацію брехуна або божевільного. «Нехай мене називають... брехуном, - з обуренням заявив він, - та я ні на хвилину не засумніваюся в тому, що бачив. Але тепер, що б я не побачив у небі, хай це навіть буде літаючий по небу дев'ятиповерховий будинок, я заплющу очі і не стану звертати на нього жодної уваги».

К.Арнольд розв'язав «язики» співвітчизникам, і в пресі на довгі роки з'явився термін «літаючі тарілки». Саме тому частина уфологічної спільноти відзначає День уфології 24 червня.

Інша дата - 2 липня. Святкування Всесвітнього дня НЛО в цей день пов'язане з тим, що в 1947 році у цей день відбувся так званий «Розуельський інцидент»: поряд з американським містечком Розуел розбився загадковий літальний апарат, який багато хто і досі вважає інопланетним кораблем (є навіть інформація, що об'єкт був пілотований позаземними істотами). Згідно з офіційним поясненням «Розуельського інциденту», в передмісті впав не НЛО, а апаратура надсекретного зонда програми «Могул» для стеження за радянськими ядерними випробуваннями. З того часу американська спільнота відмовилася вірити офіційним роз'ясненням, вважаючи, що правлячі кола приховують від громадян інформацію про перебування на Землі інопланетних істот. З того часу судові тяганини не припинялися, а всіх крапок над «і» так і не розставлено по сьогодні.

І, нарешті, певна частина уфологів (саме американських) відзначає Всесвітній день НЛО 4 липня. Прагматичні американці бурхливо відзначають цю дату одночасно зі своїм Днем незалежності, обґрунтовуючи свої висновки тим, що саме в цей день у 1947 році громадськість дізналася про так званий «Розуельський інцидент».

Численні спроби уфологів домовитися про святкування одного дня так ні до чого і не привели. У різних інстанціях святкують День уфології на свій розсуд. У цьому році місію усунути плутанину взяло на себе WUFODO (організація Всесвітнього дня НЛО). Американці пропонують прийняти 2 липня в якості офіційної дати Всесвітнього дня НЛО. Залишається побажати їм успіхів у цій нелегкій справі.

ЛІТАЮЧІ ТАРІЛКИ НАД УКРАЇНОЮ

Початком легалізації теми НЛО в Україні можна вважати кінець 1970-х років. Саме тоді в дослідницьких колах спостерігався певний сплеск інтересу до загадкового феномену. А 30 липня 1979 року побачило світ розпорядження Українського республіканського управління по гідрометеорології і контролю природного середовища щодо спостережень за аномальними явищами в атмосфері. Нарешті, в кінці листопада 1980-го при Науково-технічному товаристві радіоелектроніки та зв'язку ім. А.С. Попова утворилася республіканська секція «Вивчення аномальних явищ у навколишньому середовищі», яка через десять років увійшла до Всесоюзної уфологічної асоціації, очолюваної льотчиком-космонавтом Павлом Поповичем. Були проведені десятки експедицій, отримані й оброблені тисячі свідчень щодо появи непізнаного як на території України, так і за її межами.

«Перебудова і гласність» часів Михайла Горбачова дали реальні можливості для подальшого поступального розвитку уфологічних досліджень на якісно новому рівні. Так, у 1989 році Управління Головліту СРСР за сприяння Ради Міністрів СРСР скасувало раніше існуючі обмеження на публікації відомостей про НЛО. У підсумку Україна, як і всі колишні члени СРСР, аж до 1992-1993 років пережила справжній НЛО-бум.

У кінці 1980-х - на початку 1990-х років практично по всій Україні вже були свої уфологічні секції, товариства та асоціації (у Донецьку, Харкові, Києві). Вони росли, як гриби після дощу, надолужуючи згаяне (аналогічні роботи за кордоном, особливо в США, прогресували і переживали період глибоких якісних змін). На книжкових полицях і в газетних кіосках з'являється спеціалізована література, знімаються науково-популярні фільми. Для боротьби з уфологічною безграмотністю були організовані школи уфології. Такі курси працювали при центрі «Статус» (Київ) і при Київському інституті інженерів цивільної авіації (КІІЦА).

Однак слідом за бурхливим розвитком суспільного інтересу до нової і модної теми, несподівано для всіх настало затишшя. Ставши незалежною державою, Україна, на жаль, опинилася в тяжкій ситуації. Відсутність справжньої національної еліти, яка б провела суспільні реформи в інтересах усього народу, спричинила згубне відставання країни. За таких умов уфологія в країні, зрозуміло, відійшла на останній план.

У 1994 році Президент України Леонід Кравчук передає ведення проблем НЛО Національній академії наук України. Але там виявилися дуже закоренілі скептики, і проблема НЛО дуже швидко зводиться до міражів і галюцинацій. Та в 1995 році гримить «грім серед ясного неба»: газета «Дзеркало тижня» публікує сенсаційне інтерв'ю з начальником Головного гідрометеорологічного центру Збройних сил України Ю.Луневим. Стає відомим, що наказом міністра оборони України збір інформації про НЛО покладено саме на цей центр. У його обов'язки входить оперативне оповіщення вищих посадових військових осіб про феномен, який класифікується за дивними геометричними формами: сфера, циліндр, трикутник, прямокутник, диск з однією або двома опуклими сторонами, з куполами, наявністю вікон, люків, поділом на частини з подальшим відділенням, світінням і т.ін. Інтерес до НЛО військових структур доводить одне з двох: або там сидять не зовсім здорові люди, які вивчають міражі і галюцинації, або розгадка НЛО обіцяє новий прорив в розумінні законів Всесвіту, можливий стрибок у техніці, енергетиці, земній науці в цілому.

У 1990-ті роки помітним стимулом до вивчення НЛО в Україні (на громадських засадах) послужив політ Леоніда Каденюка в космос (19 листопада 1997 року). Незалежна Україна стає космічною державою, приймаючи ряд відповідних законів у Верховній Раді. Космічна тема з новою силою проникає в мистецтво і літературу, з новою силою спалахує інтерес до гіпотетичних позаземних цивілізацій (ПЦ). Сам Л.Каденюк відповів якось, що не має доказів існування позаземного життя, але сумнівається в тому, що Земля - єдиний носій життя в безмежних просторах Всесвіту.

У 2000-х роках уфологія в Україні здебільшого тримається на плечах ентузіастів. Офіційні структури заперечують будь-який інтерес до проблеми «невпізнаних літаючих об'єктів», натомість не приховують використання у службових паперах доволі дивних абревіатур. Так, термін «аномальні атмосферні і космічні явища» скрізь згадується у зв'язку з Головним гідрометеорологічним центром Збройних сил України. Офіційний сайт Міністерства оборони дає таке визначення його завдань і цілей:

«Головний гідрометеорологічний центр Збройних сил України - це провідний оперативно-прогностичний, інформаційний та координуючий орган гідрометеорологічної служби, основними завданнями якого є забезпечення Центрального апарату Міністерства оборони, Генерального штабу, командування та штабів видів Збройних сил, оперативних командувань всіма видами гідрометеорологічної, океанологічної, орнітологічної та іншої геофізичної інформації. Ця інформація необхідна для проведення заходів оперативної та бойової підготовки, оповіщення та попередження військ (сил) про небезпечні стихійні гідрометеорологічні явища та аномальні атмосферні і космічні явища».

Іншими словами, в Міністерстві оборони не заперечується, що Головний гідрометеорологічний центр збирає відомості про спостереження «аномальних атмосферних і космічних явищ» (читай НЛО). Але де і як ця інформація використовується - про це не сказано ніде ні слова.

ПЕРСПЕКТИВИ УФОЛОГІЇ

Особливою подією 2000-х років в історії вітчизняної уфологіі стало оприлюднення так званого «Національного архіву свідоцтв про НЛО над Україною» (в англійській абревіатурі UFOBUA). Цей термін і статус з'явився в результаті появи величезної кількості публікацій про оприлюднення уфологічним клубом УФОДОС у мережі Інтернет архіву з повідомленнями про НЛО над Україною, який раніше був доступний тільки в закритому (локальному) доступі для співробітників клубу.

У жовтні 2009 року клуб УФОДОС виклав у всесвітню мережу в публічний доступ близько 500 свідоцтв про спостереження над Україною «літаючих тарілок» (сюди увійшли свідоцтва сумського уфологічного клубу «Контакт» (С.Хвостов), архіви Інтернет-проекту «НЛО в Україні» (М.Козирєв), всеросійського об'єднання «Космопошук» (В.Чернобров), приватні старання ентузіастів - співробітників клубу УФОДОС і т.ін., відомості, які акумулювалися в єдину базу даних, починаючи з 2004 року). Архів був оприлюднений за допомогою спеціально розробленого веб-інтерфейсу, який дозволяє користувачеві взаємодіяти з даними: фільтрувати інформацію за деякими критеріями, експортувати вибіркові дані, вести статистичні підрахунки в онлайн режимі, наочно оцінювати НЛО-активізації за допомогою інтерактивної карти України тощо.

Архів з українськими НЛО був викладений слідом за появою в мережі колись секретних архівів про контакти з НЛО: США, Британія, Франція, Данія та ряд інших країн оприлюднили раніше «секретні матеріали» для загального доступу. Напевно, цей фактор зіграв роль привернення уваги громадськості до UFOBUA. Уже через кілька днів Інтернет-сайт не витримав напливу відвідувачів (сервер «злетів» на позначці 20000 відвідувачів одночасно), а сам факт появи на світ архіву з «українськими НЛО» на кілька тижнів опинився в центрі уваги громадськості в багатьох країнах світу.

У березні 2011 року кількість повідомлень у UFOBUA перевалило за 1000. Нині база даних поповнюється головним чином за допомогою активності співробітників клубу УФОДОС у регіонах (існують телефонні, електронні, друковані й інші лінії збору свідчень від очевидців НЛО). При цьому слід підкреслити, що близько 70% інформації, що надходить в архів, забраковується на початковій стадії її розгляду.

Сьогодні UFOBUA - найбільше сховище інформації про українські НЛО, наявне у вільному доступі. Зручний інтерфейс веб-сайту допоможе відшукати в базі будь-який епізод з НЛО над Україною, відфільтрувати певної форми НЛО, стежити за траєкторіями польотів, вивчати тимчасові активізації, історичні аналогії і т.ін. Тут, власне, великий простір для статистичної роботи. Будучи потужним інструментом по збору, зберіганню та аналізу повідомлень про НЛО, UFOBUA - знахідка для українського уфолога, журналіста, студента, всіх, хто цікавиться проблемою і загадками невпізнаних літаючих об'єктів.

UFOBUA - дітище уфологічного клубу УФОДОС, пріоритетна частина подальших досліджень «феномену НЛО» співробітниками клубу. В даний час потрапити в електронний архів, а також стежити за його розвитком можна за адресою в мережі: www.ufobua.org.ua

Бюфон говорив: «Збирайте факти - з них народиться думка». Враховуючи те, що в Україні на сьогодні здійснюється така робота, уфологи вірять, що кількість неодмінно перейде у якість і що наука про НЛО в нашій країні зійде на Олімп і займе гідне місце в переліку інших наук про природу і світ.

Ярослав СОЧКА, координатор уфологічного клубу УФОДОС, "Кількість інформації про НЛО обов'язково перейде у якість", "Срібна Земля-ФЕСТ" (Ужгород) 22 - 28 червня 2012 №26 (827)
© Украина Аномальная
При копировании материала ссылка на источник обязательна


Просмотров: 2686 | Добавил: administrator | Теги: праздник, День
похожие новости


Всего комментариев: 4
написал: byratino1951n (25.06.2012 01:09)
0  
Поздравляю любопытных с праздником . Желаю Вам найти место в науке с этой популюрной темой, а в 2012 году снять пелену журналистики с очевидного факта -посещения Земли НЛО и ОЛО.73


написал: byratino1951n (25.06.2012 01:11)
0  


написал: ZloyFluder (25.06.2012 08:58)
0  
Тогда однозначно есть повод поздравить вип-пользователей этого сайта с праздником!
Спасибо за информацию и всего самого прогрессивного на ниве познания НЛО !!!

написал: phantom199 (25.06.2012 10:46)
0  
Не слід порівнювати викладки Францізів і Британії із УФОБУА, бо це різний рівень.
УФОБУА це рівень НАРКЕП і бази МУФОН. Але ну аж ніяк, не рівня державних архівів.
____________________________________________________________________
\http://www.ufocasebook.com/2009d/ukrainefiles.html\
"It was complied based on people’s evidences about strange flying objects over Ukraine. The ’secret files’ comprise about 500 eyewitnesses’ testimonies who saw UFOs in Ukraine starting from the 17th century.
According to UFODOS chief Yaroslav Sochka, the materials were collected from various sources, basically, Hydrometeorological Center of Ukraine Air Force and public ufological organizations."

1.Файлы никогда не были секретными, и собраны с публичных книг и частных исследований
2.УФОБУА не имеет ни какого отношение к архивам Госкомгидромета тем более к ВВС
Выводы: очередная медиа-булька, для распиаривания сайта, и не более.Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]