Главная АЗ » 2010 » Декабрь » 28 » Майбутнє довкілля - в наших руках

20:55

Майбутнє довкілля - в наших рукахУ спекотні липневі дні 2010 року за с. Пустовійтівкою біля підніжжя скіфських курганів висадився незвичайний десант, що складався зі школярів 4—9-х класів різних районів Сумщини та їхніх учителів. Це були представники різноманітних громадських організацій: Всеукраїнської екологічної ліги, Обласного товариства охорони природи, Міжнародного науково-пошукового об'єднання «Космопошук». 27 небайдужих до стану довкілля осіб 8 діб жили в наметовому містечку, виконували громадську роботу щодо захисту довкілля, навчалися, спостерігали, відпочивали.

Основною причиною екологічної акції «Майбутнє довкілля—в твоїх руках» стало створення по руслу р. Сула Національного природного парку «Верхньосульський». Ініціював такий природоохоронний десант голова обласної організації Всеукраїнської екологічної ліги Білик Володимир Михайлович.

Учасники цього дійства ознайомилися з історичним, культурним минулим та сьогоденням нашого краю, побували в Роменському краєзнавчому музеї, музеї П. Калнишевського, Свято-Троїцькій церкві історико-культурного заповідника «Посулля». Працівники заповідника, незважаючи на вихідні, мобілізували свій особовий склад для того, щоб показати перлини Роменщини у всій красі.

Учасники акції побували на горі «Золотуха», оглядали бульвари Ромен, його парки й заповідні урочища «Огнівщина». «Пивний ліс».

Але основна діяльність юних екологів була спрямована на вивчення і захист довкілля. Вони провели опитування серед жителів сіл Загребелля, Пустовійтівки, роменців, які тут відпочивали, інформували їх про створення національного природного парку, досліджували екологічний стан обох берегів Сули (включаючи аналіз води з річки), прибирали від сміття території Пустовійтівського пляжу тощо. У Ромнах учасники акції зустрілися й обговорили екологічні проблеми з керівниками управління міського господарства.

Щодня у спеку школярі проходили по 15—17 км, виконували заплановану роботу, досліджували місцевість. А в наметовому містечку залишалася група, яка готувала їжу. В її обов'язки входило: заготівля дров, води, підтримання порядку в польовому таборі, його охорона.

Після 21 години і до 3-ї ночі за допомогою телескопа та бінокля вели спостереження за зоряним небом, здобували астрономічні знання. Бачили кратери на Місяці, Венеру, Юпітер і його чотири супутники, багато штучних супутників Землі. Члени науково-пошукової групи «Ромни-Космопошук» установили нічні чергування для виявлення об'єктів і явищ аномального походження. До речі, учасники міжнародного науково-пошукового об'єднання «Космопоиск» знали про акцію «Майбутнє довкілля — в твоїх руках». Керівники однойменного російського громадського об'єднання підготували для дітей спеціальне звернення з проханням проводити в Україні дослідницьку роботу по вивченню таємниць довкілля. Наслідком цього стало створення науково-пошукової групи «Екологія-Космопошук».

Ми не були самотніми. До нашого табору постійно заходили люди з різних куточків України й Росії. Це були відпочивальники, туристи і навіть приїжджали члени велосипедного клубу «Лейба бісеклет клуб». Вони цікавилися роботою містечка, розпитували про діяльність екологічної ліги. Усіх зачаровував телескоп на найвищому кургані, за допомогою якого у вечірній час можна було спостерігати за небесними тілами.

Культурну програму готували самі діти під керівництвом дорослих. У наметовому містечку проводилися міні-спектаклі, диспути, ігри, конкурси.

Відзначилися і роменці. Так, учасницю акції, ученицю спеціалізованої школи № 2 ім. академіка Йоффе Олю Лашко було прийнято до лав Всеукраїнської екологічної ліги. Оля за короткий час проведення акції зарекомендувала себе з найкращого боку. Їй було запропоновано створити на Роменщині дитячий осередок екологічної ліги. Вона вже обдумує, як організувати громадський рух щодо очищення нашого міста від промислових та побутових відходів.

Екологічна акція привернула увагу кожного до болючих питань екологічного стану нашого краю, області, держави. Діти на власному прикладі показали, що треба робити і як. Тому можна з упевненістю констатувати, що дитячий екологічний десант виконав свої завдання, а його юні учасники здобули безцінний життєвий досвід. Усі зрозуміли, що майбутнє нашої планети — за юним поколінням із екологічним мисленням.

Володимир ЛИТОВКА, учитель-методист, учитель біології
ЗОШ № 5, голова місцевого осередку Всеукраїнської громадської
організації «Асоціація вчителів біології України», громадський інспектор
з охорони навколишнього природного середовища, м. Ромни, Сумська обл.
Опубліковано: "Майбутнє довкілля - в наших руках", «Біологія. Шкільний світ», №36 (648) грудень 2010


© Украина Аномальная
При копировании материала ссылка на источник обязательна
Область Украины: Сумская
Просмотров: 4282 | Добавил: ufodos | Теги: экспедиция, Космопоиск
похожий материал

Всего комментариев: 0


Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]